برگزاری امتحانات تابستان ۹۹ در سایه ی کرونا

برگزاری امتحانات تابستان

امتحانات تابستان امسال به خاطر کرونا دستخوش تغییرات بسیار زیاد شد. کنکور ها که مهم ترین آزمون های سال هستند، چند بار جابه جا شدند. امری که قبلا سابقه نداشته ! کنکور سراسری پس از کش و قوس های بسیار بالاخره قرار شد در آخر مرداد برگزار شود.

برگزاری امتحانات تابستان

برگزاری امتحانات تابستان باید منطبق با مصوبات ستاد ملی کرونا برگزار بشه . پس با در نظر گرفتن مناطق سفید  و زرد و قرمز ، آزمون می تونه حضوری یا غیر حضوری باشه. البته آزمون سال نهم و دوازدهم کماکان به صورت حضوری برگزار میشه.

تاریخ و نحوه ی برگزاری برگزاری امتحانات تابستان :

زمان برگزاری آزمون از ۲۲ مرداد تا۱۳ شهریور است.

برای کلیه پایه ها به جز نهم و دوازدهم ،آزمون مثل خرداد ماه با نظر شورای آموزشی مدرسه ، دبیر و مدیریت آموزشی می تونه برگزار بشه. این آزمون میشه بر اساس کار در منزل ، آزمون آنلاین ، خلاصه نویسی ، تحقیق و… باشه.

اما حتما غیر حضوری!

برای پایه نهم امتحانات حضوری و سوالات توسط مدرسه طرح می شود آزمون با در نظر گرفتن تمام پروتکل های اعلامی از سوی ستاد کرونا برگزار می شود.

برای بچه های دوازدهم ، آزمون مانند خرداد خواهد بود. دوسری سوال وجود دادر. یکسری از کل کتاب و یکسری فقط از ۸ درصد اولیه. دانش آموز مختار است تا یکسری از سوالها را انتخاب و جواب دهد. به این ترتیب که ۱۶ نمره ی اجباری از ۸۰ درصد اولیه ی کتاب طرح شده و ۴ نمره اختیاری از ۲۰ درصد باقیمانده.

امتحانات تغییر رشته و جهش تحصیلی :

امتحانات جهش تحصیلی فقط برای دانش آموزان دوره ی ابتدایی و دانش آموزان دوره ی اول متوسطه خواهد بود. زمان این امتحانات هم از ۲۲ مرداد تا ۱۳ شهریور خواهد بود.

امتحانات تغییر رشته در متوسطه ی دوم، نیز در همین تاریخ برگزار می شود. برای تغییر رشته باید متقاضیان به مرکز آموزشی خود مراجعه کنند. آزمون به صورت حضوری است. شرط معدل کلاس نهم و همچنین کسب نمره مجاز برای رشته ی مقصد جزو اصول اولیه است.

امتحانات بزرگسالان و از راه دور مطابق شرایط بالا ، اما از کل کتاب برگزار می شود.( چون در سالهای قبل به صورت حضوری در کلاس بوده اند)

در کلیه امتحانات حضوری رعایت پروتکل های وزرات بهداشت و ستاد کرونا الزامی است.

یه مشاورمشاهده نوشته ها

Avatar for یه مشاور

یه مشاور از سال 1370تا به حال در زمینه ی آموزش و خدمات کمک آموزشی فعالیت داره. موسسات اوناد ، آرمان پوینده ، نام آوران که در زمینه ی خدمات کمک آموزشی ، مشاوره و تدریس فعالیت داشته و دارند جزو فعالیت ها ی ما می باشد. کنکور در جزیره ی کیش از سال 1384 تا 1396 با مدیریت و برنامه ریزی این مجموعه پیش رفته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها