تک ماده یا تبصره

تک ماده یا تبصره برای قبولی در دبیرستان ، یه امکان برای کسانی هست که نتونستن نمره ی قبولی  رو کسب کنن.
 تک ماده یا تبصره برای قبولی در دبیرستان - کسب نمره قبولی
تک ماده یا تبصره مخصوص دانش آموزایی هست که نمره ی قبولی نیاوردن ، اما نمره اشون به ۷ رسیده . این دانش آموزا نمی خواد دوباره در امتحانات شهریور شرکت کنن وبه صورت خودکار جزو قبولی ها محسوب می شن!
در آیین نامه ی آموزش و پرورش اومده( تبصره ی۲ از ماده ی ۸۲ ):اگر دانش‌آموزی در امتحانات خردادماه نمره قبولی کسب نکند و نمره وی ۷ و یا بیشتر باشد، می‌تواند از شرایط تبصره استفاده کند.

تک ماده یا تبصره برای قبولی در دبیرستان – کسب نمره قبولی

خُب این یه فرصت مناسب برای دانش آموزانی هست که در ایام امتحانات بنا به هر دلیلی نتونستن در امتحانات پایان سال  ( امتحانات خرداد ) شرکت کنن ویا اینکه شرکت کردن ولی نتونست حد نصاب ۱۰ رو بدست آوردن!از امسال سال سوم دبیرستان واز سال دیگه پیش دانشگاهی نداریم و به جای اون سال یازدهم و دوازدهم داریم.پس دانش‌آموزانی که سال دیگه وارد پایه دوازدهم می‌شوند یا دانش آموزانی که تا سال سوم رو خوندن ولی در  چندتا  درس نمره ی قبولی نیاوردن ، می تونن با این قانون و تبصره فارغ التحصیل بشن و نیلز به امتحانات تجدیدی و دوباره ندارن.برای استفاده از این قانون در سال آخر تحصیل ، اگه دانش آموزی در چهار درس نمره ۷ و یا ۷ به بالا کسب کنه از نظر سیستم آموزش و پرورش شرایط فارغ التحصیلی داره.از این ۴ درس که ۷ یا بالاتر شده ، دو درس می تونه  جزو دروس نهایی و دو درس جزو دروس غیر نهایی باشه ( از هر کدوم از پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم) .برای دانش آموزان نظام جدید ، چون نهایی ندارن ، پس دو درس نهایی حتما مربوط به سال دوازدهم خواهد بود ، اما دو درس غیر نهایی می تونه از پایه ی دهم و یازدهم باشه.یعنی اینجوری به قول قدیمی ها تک ماده می کنه!اما اگه کسی نخواد از تبصره استفاده کنه و بخواد در امتحانات شهریور ماه شرکت کنه ونمره و معدلش رو بهتره کنه ، باید اولیا ی دانش آموز تشریف ببرن اداره ی آموزش و پرورش و یه درخواست کتبی بدن تا دانش آموز در امتحانات شهریور شرکت کنه .اگه نمره ی دانش آموز در شهریور بالاتر شد،  چه بهتر ، اما اگر نمره‌اش پایین‌تر شد، همان نمره قبلی که در سیستم داشت براش محاسبه میشه .
تک ماده یا تبصره

یه مشاورمشاهده نوشته ها

Avatar for یه مشاور

یه مشاور از سال 1370تا به حال در زمینه ی آموزش و خدمات کمک آموزشی فعالیت داره. موسسات اوناد ، آرمان پوینده ، نام آوران که در زمینه ی خدمات کمک آموزشی ، مشاوره و تدریس فعالیت داشته و دارند جزو فعالیت ها ی ما می باشد. کنکور در جزیره ی کیش از سال 1384 تا 1396 با مدیریت و برنامه ریزی این مجموعه پیش رفته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها