شروع سال تحصیلی جدید . آغاز سال تحصیلی جدید

شروع سال تحصیلی

شروع سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور۱۳۹۹ در هاله ای از ابهام! ویروس کرونا امسال باعث شد صنعت آموزش صدمات زیادی ببیند. از نیمه زمستان ۹۸ ،  با شیوع ویروس کرونا آموزش به صورت نیمه تعطیل درآمد. بخشی به صورت آنلاین و قسمت کمی حضوری!!!

شروع سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور اعلام شده . مسلما امسال هم آموزش کشور ناگزیر به استفاده از سیستم دیجیتال ( آموزش مجازی ) است. اما هنوز بسیاری از مراکز آموزشی و دبیران و مدیران از این سیستم اطلاع کافی ندارند.

شروع سال تحصیلی

 

شروع سال تحصیلی در سایه ی کرونا :

وزارت آموزش و پرورش مناطق را به سه ناحیه ی سفید ، زرد و قرمز تقسیم بندی کرده اند.

مناطق سفید :

مناطق سفید که تعدادشون زیاد هم نیست ، آموزش حضوری مثل روال قبل. البته با حفظ پروتکل های بهداشتی. در این مناطق از سیستم پیام رسان شاد و قابلیت های آن به صورت مکمل استفاده می شود. امتحانات هم به صورت حضوری خواهد بود.

 مناطق زرد :

در این مناطق اوضاع نزدیک به خطر است. پس رعایت پروتکل ها بیشتر اهمیت داره. کلاس ها باید با تعداد دانش آموز کمتر و با فاصله ی فیزیکی برگزار شود. کلاس هایی که امکان برگزاری به صورت کاملا آنلاین هست ، به صورت آنلاین برگزار شود. برای دروس تخصصی ترکیب آموزش آنلاین و حضوری با حفظ کامل موارد بهداشتی!

امتحانات هم به صورت حضوری برگزار می شود.

مناطق قرمز:

آموزش به طور کامل به صورت آنلاین برگزار میشه . امتحانات پایانی برای همه ی پایه ها به جز نهم و دوازدهم به صورت آنلاین برگزار می شود.

مدت زمان کلاس های آنلاین حدود ۳۵ دقیقه است . بین هر دو کلاس باید ۱۵ دقیقه زنگ تفریح در نظزر گرفته شود.

دروس فوق برنامه و تکمیلی با رعایت شرایط فوق در خارج ساعات برنامه ی مدرسه باشد.

 

یه مشاورمشاهده نوشته ها

Avatar for یه مشاور

یه مشاور از سال 1370تا به حال در زمینه ی آموزش و خدمات کمک آموزشی فعالیت داره. موسسات اوناد ، آرمان پوینده ، نام آوران که در زمینه ی خدمات کمک آموزشی ، مشاوره و تدریس فعالیت داشته و دارند جزو فعالیت ها ی ما می باشد. کنکور در جزیره ی کیش از سال 1384 تا 1396 با مدیریت و برنامه ریزی این مجموعه پیش رفته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها