مشاوره تحصیلی رایگان ، پاسخ به سوالات دانش آموزان

مشاوره تحصیلی رایگان ، پاسخ به سوالات دانش آموزان

از ما بپرسید

مشاوره تحصیلی رایگان دو بخشه! در بخش اول این سوالها خیلی پرسیده شده. بخون ! شاید مشکل تو هم باشه. اگه سوالی به غیر از اینها داشتی، پایین صفحه بپرس؟

سوالات متداول

چطور مطالعه در منزل را با کار مدرسه هماهنگ کنم؟

برای ایجاد هماهنگی بین مدرسه و مطالعه در منزل، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 1. برنامه‌ریزی منظم: برای داشتن هماهنگی موثر بین مدرسه و مطالعه در منزل، می‌توانید برنامه‌ریزی منظمی برای خود تعیین کنید. در این برنامه، زمان‌هایی که باید به مطالعه در منزل بپردازید را مشخص کنید و تلاش کنید تا آن را به دقت دنبال کنید. همچنین برای هر درس، موضوع یا فصل، زمان مشخصی را برای مطالعه در نظر بگیرید.

 2. مشارکت معلم و مشاوره تحصیلی رایگان: با معلم خود در مدرسه صحبت کنید و از او بخواهید که به شما کمک کند تا برنامه‌ریزی مناسبی برای مطالعه در منزل داشته باشید. همچنین از او بخواهید تا نکات مهم هر درس را به شما بگوید و به شما برای مطالعه در خانه مشورت کند.

 3. شرکت در کلاس‌های تقویتی: شرکت در کلاس‌های تقویتی می‌تواند به شما کمک کند تا با مطالعه در منزل هماهنگی بیشتری داشته باشید. این کلاس‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا درس‌ها را بهتر فهمیده و بیشتر به آن‌ها علاقه‌مند شوید.

 4. ایجاد محیط مناسب: برای مطالعه در منزل، باید یک محیط مناسب داشته باشید. می‌توانید یک میز و صندلی مناسب برای خود تهیه کنید و از محیطی که به شما احساس آرامش می‌دهد برای مطالعه استفاده کنید.

 5. استفاده از کتاب‌های مناسب: انتخاب کتاب‌هایی که با درس‌های مدرسه شما هم‌خوانی دارن می تواند به این فرآیند کمک کند.

 6. استفاده از مشاوره تحصیلی رایگان
چطور با دقت زیاد مطالعه کنم؟

برای با دقت درس بخواند، شما می‌توانید از روش‌های مختلف استفاده کنید که در زیر توضیح داده شده است:

 1. تمرکز و تمرین: مهمترین چیزی که برای با دقت درس خواندن باید انجام دهید، تمرکز بر روی مطالب است. به همین دلیل، تلاش کنید در هنگام درس خواندن، تمام توجه خود را به درس اختصاص دهید و از تمام موانع مانند صدای بلند، دیگران و تلفن همراه خود دوری کنید.

 2. تعیین هدف: ابتدا باید مشخص کنید چه هدفی در برنامه خود دارید. یعنی باید تصمیم بگیرید در چه زمانی و چه موضوعی را خواهید مطالعه کنید.

 3. زمان‌بندی مناسب: تلاش کنید برای مطالعه هر روز زمان مشخصی را اختصاص دهید و این زمان را برای مطالعه در نظر بگیرید. این به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی مناسبی برای مطالعه خود داشته باشید.

 4. خلاصه نویسی: بعد از خواندن هر فصل، سعی کنید خلاصه‌ای از مطالب را بنویسید. این کار به شما کمک می‌کند تا بهتر یاد بگیرید و همچنین در آینده می‌توانید از این خلاصه‌نویسی‌ها برای مرور مطالب استفاده کنید.

 5. تمرین کنید: پس از خواندن هر فصل، سعی کنید تمرینی مرتبط با آن فصل انجام دهید. این به شما کمک می‌کند که بتوانید مفاهیم را بهتر یاد بگیرید و درک بهتری از مطالب پیدا کنید.

 6. استفاده از منابع متنوع: استفاده از منابع مختلفی مانند کتاب‌ها، مقالات، وب سایت‌ها و

 7. پرسیدن سوال در صفحه مشاوره تحصیلی رایگان

چطور زمان بندی مناسب برای مطالعه داشته باشم؟

زمان‌بندی مناسب برای مطالعه درس به شدت وابسته به فرد، شرایط و نیازهای شما است، اما در کل می‌توانید از راهنمایی‌های زیر استفاده کنید:

 1. مشخص کردن زمان مناسب: انتخاب زمانی برای مطالعه بسیار مهم است، بنابراین باید یک زمان مناسب را برای خودتان مشخص کنید. این زمان می‌تواند در هر بخش از روز باشد، به شرطی که شما با آن توافق کنید و بتوانید آن را رعایت کنید.

 2. محدودیت زمانی: بعد از مشخص کردن زمان مطالعه، می‌توانید محدودیت زمانی را برای خودتان قرار دهید. برای مثال، ممکن است تصمیم بگیرید که هر روز یک ساعت برای مطالعه درس اختصاص دهید.

 3. برنامه‌ریزی هفتگی: برای مطالعه مؤثر درس، می‌توانید یک برنامه‌ریزی هفتگی برای خودتان داشته باشید. برای مثال، در یک هفته می‌توانید برای مطالعه یک درس، سه روز را اختصاص دهید و برای مرور مطالب، دو روز را در نظر بگیرید.

 4. تعیین اولویت: باید تعیین کنید که کدام دروس در اولویت برای شما قرار دارند و در چه زمانی باید بیشتر به آن‌ها توجه کنید. بهتر است برای دروسی که برای شما سخت است، بیشتر وقت بگذارید.

 5. استفاده از تکنولوژی: استفاده از تکنولوژی می‌تواند به شما کمک کند که به راحتی زمان مطالعه خود را برنامه‌ریزی کنید. مثلاً می‌توانید از برنامه‌های موبایل و وب سایت‌هایی مانند Google Calendar و Trello است.

 6. استفاده از راهنمایی های بخش مشاوره تحصیلی رایگان .
خلاصه نویسی چقدر می تونه در مطالعه دروس مهم باشه؟

خلاصه نویسی در درس خواندن بسیار مفید است. خلاصه نویسی به شما کمک می‌کند تا مطالب را به طور موثر تر و بهتری حفظ کنید، زمان شما را صرف کنید و باعث ایجاد یک مرجع مروری برای استفاده در آینده می‌شود.

هنگامی که شما خلاصه نویسی را در درس خواندن استفاده می‌کنید، شما باید به خلاصه‌ای از مفاهیم و اصلی‌ترین نکات تمرکز کنید. با خلاصه نویسی، می‌توانید مطالب را به صورت کوتاه و مفید ذخیره کنید و با مرور آن‌ها، مطالب را به راحتی بیاد بیاورید.

به علاوه، خلاصه نویسی به شما کمک می‌کند تا بتوانید از زمان خود به بهترین شکل استفاده کنید. با خلاصه نویسی، شما می‌توانید به سرعت به مرور مطالب بپردازید و به طور موثر تر از زمان خود استفاده کنید.

مشاوره تحصیلی رایگان به این روند هم کمک می کنه.

برای افزایش تمرکز و کاهش حواس پرتی چه کار کنم؟

افزایش تمرکز و کاهش حواس پرتی می‌تواند با انجام چند کار مختلف از جمله زیر بهبود یابد:

 1. برنامه‌ریزی مناسب: تعیین یک برنامه‌ریزی مناسب برای وقت گذرانی و کار کردن باعث می‌شود تا تمرکز شما افزایش یابد. برنامه‌ریزی باید شامل مدت زمان کوتاهی برای استراحت و همچنین وقت کافی برای کار و تمرین باشد.

 2. ایجاد یک محیط مناسب: محیطی مناسب باعث می‌شود تا تمرکز شما افزایش پیدا کند. محیطی باید آرام و بدون مزاحمت باشد. به علاوه، حفظ نظم در محیط و استفاده از ابزارهای اطلاعاتی مانند لوازم الکترونیکی و دفترچه یادداشت می‌تواند به شما در کاهش حواس پرتی کمک کند.

 3. مدیریت استرس: استرس می‌تواند باعث افزایش حواس پرتی و کاهش تمرکز شما شود. بنابراین برای کاهش استرس، می‌توانید از تمرینات روان‌شناختی مانند یوگا، تمرین نفس عمیق و ماساژ استفاده کنید.

 4. تمرین مداوم: تمرین مداوم و روتینی، مثل بازی کردن با یک تمرین تمرکز بر روی یک موضوع، باعث می‌شود که تمرکز شما بهبود یابد و حواس پرتی کاهش پیدا کند.

 5. تغذیه سالم: تغذیه سالم باعث می‌شود که بدن شما در بهترین وضعیت باشد و مغز شما بتواند به درستی کار کند. مصرف موادی مانند قند و کافئین ممکن است باعث حواس پرتی و افزایش اضطراب شود، لذا توصیه می‌شود که به جای آن ها از موتد طبیعی جایگزین استفاده کنید.

 6. با مشاوره تحصیلی رایگان کارهات راحت تر میشه.
حالا نوبت شماست

درمورد چی سوال داری؟

_

سوالهات رو بپرس

هر سوالی درباره ی درس و مدرسه داری اینجا بنویس (پایین صفحه مشاوره تحصیلی رایگان). در سریعترین زمان جواب می دهیم. سوالات بقیه دوستان رو هم بخون شاید به دردت بخوره!

صفحه مشاوره تحصیلی رایگان رو به دوستانت هم معرفی کن.

یه مشاورمشاهده نوشته ها

Avatar for یه مشاور

یه مشاور از سال 1370تا به حال در زمینه ی آموزش و خدمات کمک آموزشی فعالیت داره. موسسات اوناد ، آرمان پوینده ، نام آوران که در زمینه ی خدمات کمک آموزشی ، مشاوره و تدریس فعالیت داشته و دارند جزو فعالیت ها ی ما می باشد. کنکور در جزیره ی کیش از سال 1384 تا 1396 با مدیریت و برنامه ریزی این مجموعه پیش رفته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
41 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم عزیزی
مریم عزیزی
3 سال قبل

سلام آقای گنجی
من امسال نهمم و میخوام انتخاب رشته کنم و قصدم بازیگریه ولی نمیدونم چه رشته ای رو باید انتخاب کنم چون در شهرستانم نمیتونم برم رشته نمایش یا سینما در هنرستان و مثلا شاخه درک عمومی در کنکور مثل شیمی یا فلسفه و…..یک درس نیست چند درس از رشته های مختلللللللفففف توش هست و کلا باید برای کنکور هنر چه کتابهای درسی رو بخونم
کتابهای درسی منظورمه نه کمک درسی
کلا کنکور هنر برام خیلی مبهمه?
ممنون میشم کمکم کنید?

علی
علی
3 سال قبل

نتایج کنکور چه زمانی میاد؟

مهرانه
مهرانه
3 سال قبل

سلام وقت تون بخیر
امکان انتخاب رشته آمار از انسانی هست؟

مریم
مریم
3 سال قبل

با سلام خدمت شما من دوسال کنکور دادم اما رشته های پزشکی پیراپزشکی رو نیوردم میخاستم امسال وکالت پیام نورو بردارم دوباره برا آزمون سال بد شرکت کنم میخاستم بدونم واقعا دی وی دی های حرف آخر خوبن میتونن منو به هدفم برسونن بد اینکه میتونم هم وکالت بخونم هم برا آزمون بخونم به نظرتون امکان پذیره؟

مریم محبوبیان
مریم محبوبیان
3 سال قبل

سلام سال هشتمم. برای مشاوره تحصیلی شما کجا رو پیشنهاد می کنید؟

A.m
A.m
3 سال قبل

سلام آقای گنجی
با رتبه کنکور ۲۹۰۰۰ به غیر از تربیت معلم چه رشته هایی میشه رفت؟

ایوب کبودی
ایوب کبودی
پاسخ به  یه مشاور
3 سال قبل

سلام من دانش آموز کلاس ۱۲ رشته تجربی هستم امسال دی وی دی های حرف آخر رو که یکی از دوستام خریده بود ازش گرفتم ولی نمی دونم چطوری باید شروع کنم به خوندنشون خواستم که یه روش برای خوندن بهم بگید .با تشکر

زینب
زینب
3 سال قبل

سلام آقای گنجی اگر که در کارنامه کنکور پیام نور غیر مجاز زده باشه برام نمیتونم در تعیین رشته انتخاب کنم پیام نور ؟؟؟

Sh
Sh
3 سال قبل

سلام استاد وقتتون بخیر
من رتبم ۹۴۰۰هستش و هدفم دندان ک با این رتبه محاله
همین باعث شده که الان اطلاعی راجب سایر رشته ها نداشته باشم
خواهش میکنم طبق رتبه ای که دارم راهنماییم کنیم چه رشته های پیرا پزشکی میتونم برم
یه سری موارد هم برام مهمه اینکه شهر خودم باشم (مشهد) و آزاد و روزانه و شبانه برام فرقی نداره
و اینکه ساعت کاری رشته ای که میخوام مثل پرستاری شیفت شب نداشته باشه و کمی کمتر باشه.

Fateme
Fateme
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر . من دوازدهم انسانی هستم برنامه دقیقی ندارم نمیدونم چند ساعت و چطور و چه درس هایی را بخونم میشه راهنمایی کنید ممنون

Fateme
Fateme
3 سال قبل

سلام برای قبولی در تربیت معلم با رشته انسانی چه رتبه ای لازمه؟؟

H.k
H.k
3 سال قبل

سلام با رتبه ی ۳۲ هزار میشه اآزاد علوم تغذیه یا ژنتیک رف؟

Mehdi
Mehdi
3 سال قبل

باسلام خسته نباشید
من سال آخر رشته تجربی در تبریز هستم
در دفترچه انتخاب رشته تجربی ؛ رشته هتل‌داری وجود داره ولی در هیچ یک از سایت ها در مورد این رشته مطلبی گذاشته نشده ( یا میشه گفت من نتونستم پیدا کنم) حتی در انتخاب رشته هیوا یا کانون در مورد این رشته دانشگاهی مطلبی نیست
از شما میخاستم اگر امکان داره در مورد این رشته مطلبی بزارید و بگید چه درصدهایی لازمه تا در این رشته ادامه تحصیل بدیم و کدام دانشگاه ها این رشته رو دارن ( آزاد – سراسری – پردیس) و بهترین دانشگاه ها کدومند

علی
علی
3 سال قبل

سلام
میخواستم بدونم که در بسته مشاوره و برنامه ریزی ماهانه : قیمتش هر ماه ۲۰۰ هزارتومن هست یا برای یک سال تحصیلی است؟؟

مبینا
مبینا
3 سال قبل

سلام خسته نباشید من پایه نهمی هستم برای درس های مدرسم یک برنامه ریزی دقیق می خوام باید چیکار کنم

هلیا
هلیا
3 سال قبل

سلام آقای گنجی من امسال نهمم و در مدرسه فرزانگان تهران درس میخونم.تکالیفم خیلی زیادن و همچنین کاس های المپیاد هم از هفته ی بعد شروع میشن.سرم خیلی شلوغه.لطفا راهنمایی کنید.

آوا
آوا
3 سال قبل

سلام و روز خوش من یک نهمی هستم که در مدرسه نمونه دولتی که الان هیات امنایی شده اما کادر و سختگیری ها عوض نشده درس می خوانم مدیر مدرسمون همیشه میگه که هر کی تو مدرسه نمره بالای ۱۸ میگیره تو مدارس عائی باید ۲۱ بگیرین…خب حالا اینا رو چرا گفتم که برسم به مضوع انتخاب رشته،خب تو انتخاب رشته نمره و معدل موثره و مدرسه ما سطحش نسبت ب مدارس دیگه بالاتره اما اسمش هیات امناییه خب وقتی نمرات میره منطقه دیگه به این چیزا کار ندارن و بر اساس رتبه و معدل بهمون واحد میدن
من آوا قصدم انتخاب رشته تجربی هستش و خب هدفم قبولی در مدرسه نمونه دولتی الهام و اگر بشه شاید تیزهوشان ولی خب فک کنم نمونه**با ترازهای ضریب کمتر از ۲۲۵ و….. جور در میایم / اما شدیدا نیاز دارم یکی بهم برنامه ریزی شخصی و ساعت به ساعت برای موفقیت بده برنامه ایی بر طبق زندگی روزانه خودم ن یک برنامه همگانی..خب خواستم ببینم ایا این امکان هست که شما این برنامه ریزی رو به من بدید و اینکه برای انتخاب رشته چیزی مهم یا جدیدی هست که ممکنه تو سایت های دیگه نگفته باشن و لازم باشه عمل کنم.
اگر شما استاد بزرگوار این لطف را به من کردید و هئاستید به من برنامه بدید این برنامه روزانه زندگی من است:
{شنبه: از ۸ تا ۲و۱۵ کلاس آنلاین مدرسه،دروس:فارسی.ریاضی.زبان.اجتماعی
یک شنبه:از ۸ تا ۲و۱۵ کلاس آنلاین مدرسه،دروس:دینی،عربی.فیزیک++کلاس زبان از ساعت ۱۶تا۲۰(۲۰ خانه هستم)
دوشنبه:از ۸ تا ۲و۱۵ کلاس آنلاین مدرسه،دروس:مطالعات/شیمی.فارسی.قرآن.ریاضی
سه شنبه:از ۸ تا ۲و۱۵ کلاس آنلاین مدرسه،دروس:هنر.فیزیک/عربی.زیست++۱۶تا۲۰ کلتس زبان
چهارشنبه:از ۸ تا ۲و۱۵ کلاس آنلاین مدرسه،دروس:دفاعی.فناوری.ریاضی
ممنون میشم راهنمایی کنید

آوا
آوا
پاسخ به  یه مشاور
3 سال قبل

ممنون فقط کجا ببینمش

فاطمه شهیکی
فاطمه شهیکی
1 سال قبل

نباید زیاد درگیر حواشی بود اینکه دوستت چقد میخونه شاید اون روزی ۱۴ ساعت بخونه اما مطالعه مفید نباشه و ۷ ساعت مطالعه من با ۱۴ ساعت مطالعه دوستم خیلی فرق بینشون باشه چون کمیت و کیفیت خیلی مهمه تا ساعت مطالعه نجومی …
چند منبعی هم اصلا خوب نیست و بیشتر باعث سردرگمی ماها میشه

رومینا شهبازی
رومینا شهبازی
1 سال قبل

تمام تلاشمو میکنم تا یه پزشک قابل بشم و بخاطر شادی روح خواهر کوچیکم که توو بخش کودکان بیمارستان فوت کرد و واقعا کادر درمانی و پزشک دلسوزی نداشت که باعث شدن خواهرم زجر روحی زیادی متحمل بشه . من تمام تلاشمو میکنم تا پزشکی بشم که بتونم به همه این بچه ها کمک کنم تا زنده بمونن و با عشق بهشون محبت کنم…

زهرا ابوقداره
زهرا ابوقداره
1 سال قبل

دقیقا این چرایی رو با تمام وجودم درک کردم چون اول بخاطر محیط خانوادم ریاضی فیزیک خوندم و برای خوشحالی پدرم قصد داشتم مهندسی بخونم ولی امسال یه تلنگری بهم خورد ودیدم که نه مهندسی اون مسیری نیست که من رو به اون رسالت و چرایی وجودم نزدیک کنه

فاطمه کوچک زاده
فاطمه کوچک زاده
1 سال قبل

زدم زیر گریه ک کجای کاری !داری همرو اشتبا میزنی 
من خیلی فک کردم و روز مصاحبه ب اون سوال مهم ک چرا میخای پزشکی بری گفتم چون از وقتی یادمه افسردگی داشتم فقط توی مطب دکترا بودم و نقشه مغزی میدادمو اونام پرونده تشکیل میدادن .گفتم هر کاری گفتن برام خوب نبود غیر خوب کردن حال غریبه ها در صورتی خودم له شده بودم زیر همه فشارایی ک ع هفت سالگی شروع شد.
ولی من تازه فهمیدم ک حتی اینطورم نیس ارزش و چرایی من دقیقا بر عکس اینی ک فک میکردم
من باید #حال_خودم_رو_خوب_ کنم

فاطمه کوچک زاده
فاطمه کوچک زاده
پاسخ به  فاطمه کوچک زاده
1 سال قبل

برای حال خوب باید تلاش کنی

محمد محمدی
محمد محمدی
1 سال قبل

 همیشه وقتی میخواستم به کسی بگم که این حرفای((هر چی تند تر بخونیم و…. کمتر میفهمیم)) غلطه این مثال رو میزدم ” فکر کن راننده هستی و با سرعت ۵۰ داری حرکت میکنی چه کارای دیگه به غیر رانندگی میتونی انجام بدی؟ و میگفتن تخمه میخورم و صحبت میکنم و….. بعدش میگفتم حالا با سرعت ۲۰۰ رانندگی میکنی حالا چه کارایی میتونی انجام بدی؟! که میگفتن فقط رانندگی!!!! _ درس خوندن هم همینجوری هستش ما اگر اروم بخونیم ممکنه حواسمون پرت شه و تمرکز صد درصدی نداشته باشیم و…… ولی وقتی سرعت رو زیاد میکنیم ۱۰۰ درصد تمرکز رو میزاریم که مطلب رو در زمانی که داریم میخونیم درک کنیم، اینجوری هم تمرکز بالاست و هم زمان میخریم برای خودمون🤩👌 بازی با انگشت ها هم خیلی عالیه اولاش خوب نبودم😅ولی الان که میرم اوکیه((ولی از صبح تو تایمای استراحت انجام میدم😜😂)

مائده مرادی
مائده مرادی
1 سال قبل

 راجب بخش تند خوانی بگم که خیلی به نظرم سخته باید خیلی وقت بزارم روش چون امروز خیلی با دقت انجامش ندادم خیلی برام سنگین بود

نازنین نمازی
نازنین نمازی
1 سال قبل

 سلام وقتتون بخیر🌺 خیلی جالبه که هرچه بیشتر توی راه درست از مغزمون کار بکشیم، به همون مقدار هم عملکردش بیشتر میشه و جالب تر اینکه همه اینها مسیر های عصبی هستن که ساخته میشن و مارو سریع تر به مقصد میرسونن. خیلی قشنگه این مفهوم😵