منابع کنکور انسانی، بودجه بندی سوالات کنکور سراسری رشته انسانی

منابع کنکور انسانی

منابع کنکور انسانی و کتاب های مورد نیاز دانش آموزان علوم انسانی ، به گستردگی منابع کنکور تجربی نیست. در علوم انسانی کار تخصصی تر و دقت بیشتر لازم است زیرا بر عکس تصور عامه ، دروس علوم انسانی اصلا حفظی نیستند.

همه دروس و کتاب هایی که مورد نیاز برای کنکور انسانی هستند در سایت سازمان سنجش موجود هستند و با هر تغییری بروزرسانی می شوند بر اساس آنها کتاب های کمک درسی موجود در بازار هم به طور مداوم به روز رسانی می شوند.

کتاب های درسی مورد نیاز برای کنکور علوم انسانی بر اساس کتاب های سال دهم ، یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه تقسیم بندی میشن.

دروس  عبارتند از: ادبیات ،عربی، تاریخ ،جغرافیا ،علوم اجتماعی، زبان عربی، زبان و ادبیات فارسی برای سال های دهم، یازدهم و دوازدهم هستند. دروس روانشناسی سال یازدهم ،فلسفه سال یازدهم و دوازدهم ،منطقه سال یازدهم ،اقتصاد سال دهم ،آمار و مدل سازی سال دهم، ریاضی سال یازدهم و دوازدهم از دروس دیگر در این رشته هستند.

دانش آموزان و اساتید کنکور به خوبی در جریان هستند که فقط با کتاب های درسی به موفقیت در کنکور نمیشه رسید  و به کتابهای کمک درسی نیاز زیادی هست کتاب های کمک درسی مورد استفاده در کنکور کتاب های تست هستند که باید بر اساس اصول خاص از آنها استفاده کرد.

در اولین مرحله باید از  تست های استاندارد استفاده کنید برای این کار از تست های کنکور سالهای گذشته آزاد و سراسری شروع می کنیم  اگر به این تست ها تسلط داشته باشید ۴۰  تا ۷۰ درصد از کار مورد نظر رو انجام دادیم . مسلماً  بهترین مرجع برای تست های کنکور آزاد و سراسری کتاب های سازمان سنجش هست.

ولی متاسفانه به خوبی طبقه‌بندی و مرتب نشدند به خاطر همین کتاب آبی قلم چی هم پیشنهاد میشه. وقتی احساس کردیم روی تست های آزاد و سراسری سوالات کنکور تسلط داریم سراغ سوالات کنکورهای آزمون های آزمایشی که برگزار می شن میریم  و آنها را دقیق و مرتب بررسی می کنیم .

بهتره اول  سوالات آزمون سنجش بعد سوالات آزمون های گزینه دو و در آخر سوالات آزمون های قلم چی رو بررسی کنیم. معمولاً سوالات آزمون های سنجش و گزینه دو در کتاب های گاج سفید وجود دارند و سوالات آزمون های قلم چی در سی دی هایی که همراه کتاب های آبی قلم چی عرضه میشن موجود هستند .

یک تعدادی از سوال ها در کتاب های مکمل قلمچی وجود دارند .در آخرین مرحله از تست های تالیفی استفاده میکنیم .دقت کنیم که هر کتاب تستی که انتخاب می کنیم ممکن هر سه مرحله گفته شده را با هم داشته باشه پس بهتر است طبق اصول و بر اساس مراحل ذکر شده به ترتیب پیش بریم.

در دروس رشته ی انسانی مطالعه ی کتاب های درسی مهم ترین و اساسی ترین قدم برای آمادگی کنکور است. بررسی تست های کنکور سالهای قبل و کتاب هایی مانند آبی قلم چی هم بسیار سودمند است. در قدم بعدی کتاب های زیر باید مورد استفاده قرار گیرد.

منابع کنکور انسانی

منابع کنکور انسانی و کتاب های رشته ی علوم انسانی

عربی اختصاصی :

۱۳۹۸۱۳۹۹۱۴۰۰۱۴۰۱
ترجمه و تعریب
۹۸۸۹
تحلیل صرفی
۳۳۳۳
اعرابگذاری
۱۱۱۱
قواعد
۷۸۷۷

ادبیات اختصاصی ( علوم و فنون ادبی ):

۱۳۹۸۱۳۹۹۱۴۰۰۱۴۰۱
معنی لغت
۱۱۱۱
تاریخ ادبیات و سبک شناسی
۷۹۱۱۹
عروض۸۶۷۶
قافیه۲۲۱۲
آرایه ادبی
۸۷۷۸
قرابت معنایی
۴۵۲۵

تاریخ :

۱۳۹۸۱۳۹۹۱۴۰۰۱۴۰۱
دهم۵۵۰۵
یازدهم۵۵۰۵
دوازدهم۵۵۰۵

جغرافیا :

۱۳۹۸۱۳۹۹۱۴۰۰۱۴۰۱
دهم۳۵۳۵
یازدهم۷۵۴۵
دوازدهم۵۵۳۵

فلسفه و منطق :

۱۳۹۸۱۳۹۹۱۴۰۰۱۴۰۱
منطق دهم۱۰۹۹۹
فلسفه یازدهم۵۸۷۸
فلسفه دوازدهم۱۰۸۹۸

ریاضی و آمار :

۱۳۸۸۱۳۸۹۱۴۰۰۱۴۰۱
عبارت های جبری
۲۲۱۲
معادله درجه دوم۱۱۱۲
تابع۶۶۵۱
کار با داده های آماری (معیارهای پراکندگی)
۱۱۲۱
نمایش داده ها (نمودار های یک متغیره)
۲۲۰۲
آشنایی با منطق و استدلال ریاضی
۱۲۱۱
آمار(شخص های آماری و سری زمانی)
۱۱۲۲
آمار و احتمال
۳۲۵۳
الگوهای خطی (مدل سازی و دنبال حسابی)
۲۱۱۲
الگوهای غیر خطی (دنباله هندسی)
۱۲۲۱

علوم اجتماعی :

۱۳۹۸۱۳۹۹۱۴۰۰۱۴۰۱
دهم۳۲۶۲
یازدهم۹۹۷۸
دوازدهم۶۸۶۱۰
ترکیبی۲۱۲۰

اقتصاد:

۱۳۹۸۱۳۹۹۱۴۰۰۱۴۰۱
اقتصاد چیست۰۱۰
تولید۲۲۳
بازار
۲۱۱
آشنایی با شاخص های اقتصادی
۵۳۳
پول
۱۱۲
بانک
۱۱۱
بازار سرمایه
۰۱۱
رشد، توسعه و پیشرفت
۰۱۰
فقر و توزیع درآمد
۱۱۱
دولت و اقتصاد
۰۰۰
بودجه و امور مالی دولت
۰۱۱
اقتصاد بین الملل
۲۱۱
اقتصاد ایران
۱۱۱

روانشناسی:

۱۳۹۸۱۳۹۹۱۴۰۰۱۴۰۱
روان شناسی: تعریف و روش مورد مطالعه
۷۳۴۲
روان شناسی رشد
۴۳۳۴
احساس، توجه وادراک۱۳۲۴
حافظه و علل فراموشی
۱۲۳۲
تفکر (۱) حل مسئله
۲۲۲۲
تفکر (۲)تصمیم گیری
۲۳۴۳
انگیزه و نگرش
۱۱۲۲
روانشناسی سلامت
۱۱۰۱
ترکیبی
۱۲۰۱

یه مشاورمشاهده نوشته ها

Avatar for یه مشاور

یه مشاور از سال 1370تا به حال در زمینه ی آموزش و خدمات کمک آموزشی فعالیت داره. موسسات اوناد ، آرمان پوینده ، نام آوران که در زمینه ی خدمات کمک آموزشی ، مشاوره و تدریس فعالیت داشته و دارند جزو فعالیت ها ی ما می باشد. کنکور در جزیره ی کیش از سال 1384 تا 1396 با مدیریت و برنامه ریزی این مجموعه پیش رفته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها